Kuchnia otwarta czy zamknięta – jaką wybrać?

Wybór kuchni, tak naprawdę uzależniony jest od naszego trybu życia. Jeżeli lubisz gotować z przyjaciółmi, a twoje mieszkanie jest małe, postaw na kuchnię otwartą. Jeżeli natomiast, denerwuje cię zapach przygotowywanych posiłków czy widok brudnych garnków i talerzy, zdecyduj się na kuchnię zamkniętą.

Kiedy zdecydować się na kuchnię otwartą?

Jeżeli pomieszczenie jest małe oraz wąskie, lepiej zdecydować się na kuchnię otwartą. Jeżeli otworzysz swoje wnętrze na salon, zyskasz zdecydowanie więcej miejsca. Jednak, na urządzenie kuchni otwartej, będziesz potrzebował większych nakładów finansowych, ponieważ należy dopasować wystrój kuchenny do salonowego. Jeżeli lubisz wspólne gotowanie i nie przeszkadza ci, że w jednym pomieszczeniu przygotowuje się posiłki oraz wypoczywa, to kuchnia otwarta jest dobrym pomysłem dla ciebie.

A kiedy kuchnia zamknięta?

Jeżeli masz problem z utrzymaniem porządku w kuchni, lepiej wybierz kuchnię zamkniętą. Zamkniesz za sobą drzwi i już nie będzie denerwował cię widok brudnego zlewu czy kuchenki. Na kuchnię zamkniętą powinny zdecydować się osoby, które mają do dyspozycji duże pomieszczenie, w którym zmieszczą zarówno szafki kuchenne, sprzęt AGD, jak i stół oraz krzesła. Do takiej kuchni możemy kupić zwykłe szafki, których nie trzeba dopasowywać do wystroju salonu. Jeżeli pokój salon jest głównym miejscem, w którym wypoczywasz, zdecyduj się na kuchnię zamkniętą. Małą kuchnię może optycznie powiększyć, w czym pomocne będą fototapety 3d. To bardzo ładna dekoracja, otwierająca małe pomieszczenie. Najchętniej kupowane w tym celu fototapety 3d to małe, wąskie uliczki starych miasteczek.