Kiedy mamy nerwobóle

Nerwobóle to bardzo często skutki uboczne działania substancji toksycznych w organizmie (alkohol, metale ciężkie, tlenek węgla). Na skutek reakcji na działanie niektórych leków, także możemy odczuwać neuralgie w postaci bólów odczuwanych w różnych miejscach. Tak więc zawsze należy czytać ulotki stosowanych leków o skutkach ubocznych i interakcjach, o bardzo często można ich uniknąć (czytaj więcej – https://portaldlazdrowia.pl/nerwobole/).

Ważne jest, aby poznać swój organizm i jego odporność, aby znać swoje reakcje, alergie i ew. uprzedzać lekarza o nich jak zleca nam konkretny lek. Należy także podać lekarzowi, najlepiej na piśmie przygotowaną listę przyjmowanych leków, nawet tych bez recepty oraz suplementów. Jeżeli nie poinformujemy lekarza, że przyjmujemy konkretne leki, możemy poprzez przyjmowanie innych, kolejnych sami przyczynić się do wywołania neuralgii.

Niedoleczone infekcje, czy reumatoidalne zapalenie stawów także mogą przyczyniać się do powstawania nerwobóli. Cukrzyca, której objawy możemy w jakimś stopniu łagodzić poprzez odpowiednią dietę, redukcję masy ciała, też może być przyczyną nerwobólów. Bardzo często zła dieta, uboga w witaminy z grupy B, może być przyczyną neuralgii. Czasem wystarczy wesprzeć organizm suplementami z witaminami B, które wzmacniają system nerwowy, aby ustrzec się tych nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.